Černí panteři. Afroameričtí hráči NHL založili svou alianci

Přidal  Daniel Reichel   do       8. 6. 2020 19:04     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Černí panteři. Afroameričtí hráči NHL založili svou alianci  

Sedm současných a bývalých černošských hráčů NHL vytvořilo Alianci pro hokejovou rozmanitost (Hockey Diversity Alliance), která si klade za cíl eliminovat rasismus a netoleranci v hokeji.

Do čela skupiny se postavili bývalý zadák NHL Akim Aliu a útočník Sharks Evander Kane. Dalšími muži v popředí jsou obránce Red Wings Trevor Daley, bek Wild Matt Dumba, křídelník Sabres Wayne Simmonds, někdejší forvard Joel Ward a zasloužilý útočník Chris Stewart, který aktuálně působí na farmě Flyers v Lehigh Valley.

Aliance plánuje bojovat proti rasismu nejen v hokejovém světě, ale také celé společnosti.

„Přestože budeme na NHL nezávislí, doufáme, že budeme s ligou na našich cílech produktivně pracovat,“ stojí v ustavujícím prohlášení.

Aliu je v hnutí proti rasismu v hokeji čelní postavou, když loni v listopadu obvinil kouče Billa Peterse ze xenofobních urážek a svými vzpomínkami se postaral o jeho vyhazov (připomeňte si ZDE).

Výraznou osobností je také Kane, který na konci května vyzval bělošské hokejisty, aby nahlas a otevřeně odsoudili potlačování práv Afroameričanů (čtěte ZDE).

Aktivní je i liga, která na popud současného dění ve Státech založila tento týden čtyřčlennou komisi, jež má v hokeji chránit minority a pečovat o diverzitu.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.