Před Světovým pohárem prověří naši sílu Rusové

Přidal  Pavel Krupička   do  , , ,      2. 8. 2016 21:55    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Před Světovým pohárem prověří naši sílu Rusové  

Dva zápasy s Ruskem a jeden s výběrem mladíků ze Severní Ameriky - tak vypadá program přípravy české reprezentace před Světovým pohárem, který se uskuteční od 17. září do 1. října 2016 v Torontu. Tři tréninková utkání absolvují i všichni ostatní účastníci World Cupu.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Náš národní tým se s Rusy střetne nejprve 8. září v Petrohradě a poté o dva dny později před vlastními fanoušky v pražské O2 Aréně. Zápas proti mladým hvězdám NHL sehraje 14. září už v zámoří, konkrétně v Pittsburghu. Světový pohár odstartuje tři dny nato duely ve skupinách, kde na Čechy čeká Kanada, Spojené státy a výběr Evropy.

Oficiální rozpis přípravných zápasů dnes zveřejnili pořadatelé z NHL a NHLPA. Dalšími městy v Evropě, kde budou moci fanoušci výkvět světového hokeje spatřit, budou Helsinky a Göteborg. Na opačné straně Atlantiku se přípravná utkání odehrají ve třech městech USA a na třech stadiónech v Kanadě. Samotný World Cup bude hostit hala Air Canada Center (Toronto).

Rozpis přípravných zápasů před Světovým pohárem:

Čtvrtek 8. září
Finsko - Švédsko, Helsinky
Rusko - Česko, Petrohrad
Severní Amerika - Evropa, Quebec City

Pátek 9. září
USA - Kanada, Columbus

Sobota 10. září
Česko - Rusko, Praha
Švédsko - Finsko, Göteborg
Kanada - USA, Ottawa

Neděle 11. září
Severní Amerika - Evropa, Montreal

Úterý 13. září
USA - Finsko, Washington

Středa 14. září
Severní Amerika - Česko, Pittsburgh
Evropa - Švédsko, Washington
Rusko - Kanada, Pittsburgh

Foto: Miikka Skaffari

Narozen v roce 1973, hokej sleduji od poloviny 80. let. K NHL jsem se propracoval později, ale nakonec se mi z koníčka stala zaměstnáním - píšu o ní už třináct let. Sleduji hlavně Čechy bez ohledu na klubovou příslušnost, díky Dominiku Haškovi mi přirostly blíže k srdci Buffalo a Detroit. Největším hokejovým zážitkem pro mě stále zůstává Nagano a následné oslavy olympijského zlata.