Rangers pokračují ve výprodeji. Do Winnipegu se stěhuje Kevin Hayes

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      25. 2. 2019 18:54     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rangers pokračují ve výprodeji. Do Winnipegu se stěhuje Kevin Hayes  

Fanshop týmuKabinou New York Rangers se prohání průvan. Dlouho očekávaný trejd Matse Zuccarella, kterému v létě skončí smlouva, už se upekl. Norský útočník rozšířil ofenzivu Dallasu. Těsně před přestupovou uzávěrkou zmizela ze soupisky týmu z New Yorku další důležitá součást útoku – Kevin Hayes.

V souvislosti s jeho výměnou se na internetu objevila jeho fotka z dětství. Hayes určitě bude ze své nové destinace nadšený.

Šestadvacetiletý útočník, jenž může hrát ve středu útoku i na levém křídle, putuje do Kanady. Winnipeg Jets za něj na Manhattan posílají Brendana Lemieuxe a dvě volby v draftu. Hayes je v současnosti v posledním roce svého kontraktu, který mu zaručuje příjem 5,175 milionů dolarů za sezonu.

První volba Chicaga z roku 2010 má v současnosti našlápnuto na bodově nejvydařenější ročník v kariéře. Doposud nasbíral 42 bodů (14+28) v 51 utkáních. Ve velkém ohrožení tak je jeho dosavadní sezónní maximum 49 bodů ze sezony 2016-2017.

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz