S Jakubem bude legrace. Chci hrát ještě letos, nabízí se Gudas

Přidal  Pavel Krupička   do  ,      5. 3. 2015 11:56     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem S Jakubem bude legrace. Chci hrát ještě letos, nabízí se Gudas  

Možná to nebyl úplně zbytečný dárek. Pokud však Jakub Voráček bude chtít, aby dres, který předal Radku Gudasovi při jeho včerejší návštěvě tréninkového centra Flyers, došel v této sezóně ještě využití, bude muset on i jeho parťáci pořádně zabrat. Léčení zraněného kolena nového člena týmu potrvá minimálně ještě dva měsíce, takže Philadelphia by musela projít alespoň do druhého kola play off. Zatím je však v tabulce Východní konference jedenáctá s pětibodovou ztrátou.

"Léčení pokračuje dobře, ale ještě chvíli potrvá, než se postavím na brusle. Musím pokračovat krok za krokem," seznamuje se svým aktuálním zdravotním stavem Gudas. "Pokud se Letci dostanou v play off dost daleko, snad bych mohl nastoupit."

Generální manažer Ron Hextall tak optimistický není. "Bylo by to přehnané, nechceme ho vystavit žádnému riziku," mírní šéf Philadelphie obránce, kterého získal z Tampy spolu s 1. a 3. volbou v draftu za jiného zadáka Braydona Coburna. "Vím, že rehabilitace může trvat také šest měsíců, a on má za sebou teprve dva, takže tomu moc nevěřím."

Gudas má ovšem smlouvu ještě na příští sezónu a v ní by si společných startů s Voráčkem mohl užít do sytosti. Oba se na to těší už nyní.

"Jsem nadšený, že se s ním potkám. Odehráli jsme spolu dvě sezóny v dorostu na Kladně, takže se opravdu těším. Už jsem s ním trochu mluvil, bude to zábava," domnívá se drsný obránce, který je o necelý rok mladší než hvězda ofenzívy Flyers.

Voráčkův smysl pro humor je všeobecně známý, jeho cameo před kamerami při Gudasově interview je dalším důkazem. "Je skvělé, že tu k sobě zase budu mít nějakého Čecha. Už bylo na čase," pronesl Voráček, který si s některým z krajanů zahrál v NHL naposledy před třemi lety, kdy ve městě působil Jaromír Jágr.

Gudas přiznává, že když se dozvěděl o své výměně, nemohl zprávě uvěřit. Počítal s tím, že budou Lightning před play off posilovat a v té souvislosti bude také muset někdo mužstvo opustit, ale že to bude zrovna on? Kdo by měl zájem o dlouhodobě zraněného hokejistu?

"Byl jsem v totálním šoku, ale těším se, až se k Flyers připojím. Chtěli, abych za ně hrál, a já jsem nadšený, že budu v týmu, který mě chce. Slyšel jsem o nich už spoustu dobrých věcí. Jsem rád, že budu v týmu, který už hraje stylem podobným tomu mému," připomene Radko Gudas své hlavní aktivum - tvrdý fyzický hokej.

Autor  

Narozen v roce 1973, hokej sleduji od poloviny 80. let. K NHL jsem se propracoval později, ale nakonec se mi z koníčka stala zaměstnáním - píšu o ní už třináct let. Sleduji hlavně Čechy bez ohledu na klubovou příslušnost, díky Dominiku Haškovi mi přirostly blíže k srdci Buffalo a Detroit. Největším hokejovým zážitkem pro mě stále zůstává Nagano a následné oslavy olympijského zlata.