Seattle zlanařil legendu

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      18. 7. 2019 5:11     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Seattle zlanařil legendu  

Historicky prvním generálním manažerem týmu NHL v Seattlu se stane někdejší špičkový útočník Ron Francis. Informaci jako první přinesl Geoff Baker z deníku Seattle Times.

56letý Kanaďan tuto pozici zastával v Carolině v letech 2014-2018, Hurricanes se ale pod ním ani jednou neprobojovali do play-off.

Baker tvrdí, že Francis byl pro nový klub až čtvrtým jménem v pořadí. Jeho nabídku údajně odmítli Ken Holland, Kelly McCrimmon i Steve Yzerman.

Francis má za sebou bohatou hráčskou kariéru. V NHL odehrál 1731 zápasů, v nichž nasbíral 1798 bodů (549+1249). Dvakrát se těšil ze Stanley Cupu.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.