Šesťjorkin je naší novou jedničkou, řekl kouč Rangers Quinn

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      14. 2. 2020 15:08     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Šesťjorkin je naší novou jedničkou, řekl kouč Rangers Quinn  

Fanshop týmuNew York Rangers se dlouhá léta mohli spolehnout na služby švédské brankářské legendy Henrika Lundqvista. V minulosti si uklidil z cesty Cama Talbota nebo Anttiho Raantu. Nyní to však vypadá, že jeho trůn se pod ním třese. Už loni mu zatápěl Rus Georgiev a od letošního ročníku mu přibyl další významný konkurent taktéž ruské národnosti- Igor Šesťjorkin, který získal renomé v KHL v dresu Petrohradu.

Rozdělení bylo na začátku sezony jasné – Lundqvist se bude víceméně pravidelně střídat v brankovišti s Alexandarem Georgievem, čtyřiadvacetiletý Šesťjorkin bude přivykat zámořskému hokeji na farmě v Hartfordu. Jenže ani Švéd Lundqvist, ani Bulhar/Rus Georgiev nepředvádí dobré výkony, Šesťjorkinova premiéra v NHL tak přišla dříve, než nejspíše původně management Rangers zamýšlel.

Čtyřiadvacetiletý ruský gólman debutoval v NHL 7. ledna letošního roku. Od té doby nastoupil do sedmi utkáních z nichž šest vyhrál a může se pochlubit skvělými čísly: 2,18 průměr branek na zápas a 94,1 % úspěšnost zákroků. Pro srovnání, ani Lundqvist ani Georgiev nebyli letos schopní stlačit svůj průměr pod tři góly na zápas.

Stejné šance

Po posledním utkání Rangers dostal proto kouč David Quinn otázku od přítomných novinářů: „Kdo je nyní jedničkou vašeho mužstva?“

„Chtěli jsme všem dát příležitost se ukázat, abychom mohli vyhodnotit, kdo je nejvhodnější. Myslíš, že všichni dostali stejnou šanci a bylo jen na nich, jak se s ní poperou. Nyní se mi zdá, že Igor ji využil nejlépe,“ na přímo zhodnotil kouč trenér Rangers.

Šesťjorkin je v současnosti mimo hru kvůli zranění v dolní části těla. Rangers nyní ztrácí devět bodů na první postupovou pozici do play-off. Dosavadní jednička Lundqvist ztratil pevnou pozici jedničky, kterou držel od ročníku 2005-2006, kdy na tomto postu vystřídal současného televizního experta Kevina Weekese.

Titulní foto: Icon Sportswire

 

 

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz