Výsledky ze 7. května: Prvním postupujícím do finále konferencí je Nashville

Nashville si jako první zajistil postup do semifinále vyřazovacích bojů NHL, když v neděli porazili St. Louis 3:1 a sérii ovládli 4:2 na zápasy. Do finále Západní konference prošli Predators vůbec poprvé v devatenáctileté historii klubu. Sezóna naopak skončila pro útočníky Blues Vladimíra Sobotku a Dmitrije Jaškina, kteří by teoreticky mohli posílit reprezentaci na světovém šampionátu.

Predátoři prohrávali po první třetině 0:1, jinak bezchybného Pekku Rinneho překonal ve třetí minutě Paul Stastny. V dalším průběhu zápasu ale domácí dokázali duel v Bridgestone Arena otočit. V čase 20:35 vyrovnal Roman Josi, v úvodu třetího dějství poslal svěřence kouče Petera Laviolettea do vedení Ryan Johansen a pojistku přidal minutu před koncem základní hrací doby při power play Blues Calle Järnkrok.

Nashville – St. Louis 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Stav série: 4:2.
Branky a asistence: 20:35 Roman Josi (Mattias Ekholm, Ryan Johansen), 43:15 Ryan Johansen (Viktor Arvidsson, Filip Forsberg), 59:00 Calle Järnkrok (Roman Josi, Pekka Rinne) – 2:04 Paul Stastny (Vladimir Tarasenko, Jaden Schwartz).
Střely na branku: NSH 5-7-6=18, STL 9-7-8=24. Přesilovky: 0/4 – 0/1. Aréna: Bridgestone Arena (17240 diváků).
Brankáři: Rinne 24/23 – Allen 17/15.
Hvězdy utkání: Johansen, Arvidsson, Rinne (všichni NSH).
Česká účast: – Vladimír Sobotka (16:52, -1), Dmitrij Jaškin (12:18, -2, 1 střela, 3 hity).