Dvě Frolíkovy branky byly málo, jedna Michálkova pomohla

Dáte dvě branky, v +/- hodnocení máte 3 kladné body a ani vás nezařadí mezi hvězdy zápasu. Váš tým navíc prohraje. Přesně to se včera stalo Michaelu Frolíkovi. Kladenský rodák měl smůlu na soupeře. Hokejisté Calgary zavítali do Anaheimu, kde pětkrát inkasovali, přičemž u všech domácích gólů asistoval Ryan Getzlaf.
Frolík v 6.  minutě otevřel skóre svou jubilejní stou brankou, která padla z dorážky Russellovy střely. V  závěru druhé třetiny, za nerozhodného stavu 2:2, poslal český útočník Plameny znovu do vedení po Bennettově přihrávce zpoza klece. Jenže poslední dějství zcela ovládli Ducks.
Podruhé se trefil Rickard Rakell, podruhé využil přesilovku Corey Perry – to vše během čtyř minut a z Getzlafových nahrávek. A když vteřinu před sirénou Ryan Kesler namířil kotouč do opuštěné klece, znovu u toho byl kapitán Kačerů.
Jestli se vám zdá osm branek na utkání docela dost, vězte, že v Dallasu padlo ještě o tři více. Autorem jedné z nich byl Milan Michálek, který k výhře hostů z Ottawy 7:4 přispěl v devatenácté minutě přesnou střelou zápěstím z levého kruhu, ale ofenzivně naladěných hokejistů bylo na ledě mnohem víc. Za Senátory se dvakrát prosadili Jean-Gabriel Pageau a Mike Hoffman.
První prohru Stars s celkem z kanadské metropole od prosince 2008 neodvrátil ani kapitán Jamie Benn, který se díky dvěma gólům a asistenci posunul na vedoucí příčku statistik, kterou obhajuje z loňska.
Senators v předchozích dvou utkáních vynulovali Columbus a Philadelphii, takže když Craig Anderson v čase 27:04 inkasoval z hole Patricka Sharpa, zastavila se jeho série neprůstřelnosti na 147 minutách.

Dallas – Ottawa 4:7 (0:2, 1:2, 3:3)

Branky a asistence: 28. Sharp (Eakin, Klingberg), 47. Ja. Benn (Jo. Benn), 49. Seguin (Ja. Benn), 57. Ja. Benn (Sharp) – 8. Ryan, 19. Michálek (Pageau, Stone), 33. Stone, 38. Hoffman (Stone, Karlsson), 45. Pageau (Lazar), 51. Pageau (Chiasson), 59. Hoffman.
Střely na branku: Dallas 11-12-14=37, Ottawa 6-6-8=20. Přesilovky: 0/2 – 1/3. Diváci: 18.532.
Brankáři: Niemi 11/16, Lehtonen (mezi 32:33 a 41:05) 2/3 – Anderson 33/37.
Hvězdy utkání: Pageau, Stone (oba OTT), Jamie Benn (DAL).
Česká účast: Aleš Hemský (12:28, -2, 1 střela, 0+0) – Milan Michálek (17:07, +2, 1 střela, 1+0).

Anaheim – Calgary 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)

Branky a asistence: 13. Perry (Getzlaf, Fowler), 17. Rakell (Vatanen, Getzlaf), 42. Rakell (Perry, Getzlaf), 45. Perry (Getzlaf, Fowler), 60. Kesler (Getzlaf, Vatanen) – 6. Frolík (Russell, Ferland), 11. Bennett (Backlund, Russell), 36. Frolík (Bennett, Wideman).
Střely na branku: Anaheim 9-13-10=32, Calgary 10-4-11=25. Přesilovky: 2/2 – 0/2. Diváci: 15.688.
Brankáři: Chudobin 3/5, Gibson (od 10:39) 19/20 – Rämö 27/31.
Hvězdy utkání: Getzlaf, Perry, Rakell (všichni ANA).
Česká účast: – Michael Frolík (18:34, +3, 4 střely, 2+0).