Hanzal připravil hattrick pro Duclaira, Krejčí pečetil výhru Bruins

Loni se Anthony Duclair v 18 zápasech za NY Rangers trefil pouze jednou. V letošní sezóně odehrál za Arizonu, kam byl v březnu vyměněn, tři utkání a už má na kontě tři góly. Ve skutečnosti by mu stačilo jedno, včerejší střetnutí s Anaheimem.
Na svém prvním hattricku začal pracovat ve čtvrté minutě, když skóroval po vyhraném vhazování Martina Hanzala. Český olympionik připravil mladému kanadskému kolegovi i další dvě gólové akce, v desáté minutě při početní výhodě a v polovině zápasu po dalším vhazování.
To už stál v kleci Kačerů Andersen, kterému v času 12:53, po dalším inkasovaném gólu, přenechal místo Anton Chudobin. Tato branka byla jedinou, v níž neměl prsty hlavní hrdina večera, ale rovněž nesla českou stopu – Maxovi Domimu nahrával Zbyněk Michálek.
Ofenzivní představení Coyotes podpořil zezadu i brankář Mike Smith. Třetí nejlepší hokejista minulého týdne v NHL udržel čisté konto, když zlikvidoval 37 pokusů Ducks.

Boston si pro první body musel dojet ven

Luxusem v podobě tří úvodních zápasů nové sezóny na domácí půdě hokejisté Bostonu pohrdli, nezískali z nich ani bod. Teprve když vyrazili do světa, mohli slavit první výhru. Docela přesvědčivou, Colorado zdolali 6:2.
V deváté minutě měli dvougólový náskok, po přestávce pracovali na jeho navýšení. Činil se zejména útočník Jimmy Hayes (v utkání 1+3), dvěma asistencemi započal letošní sbírání příspěvků kapitán Zdeno Chára. Domácí se dostali ke slovu až těsně před odchodem do kabin, kdy si odpykával dvojnásobný trest David Pastrňák.
Další korekci stavu provedl John Mitchell v půlce třetí třetiny. V závěru Avalanche i přes tříbrankové manko zkusili odvolat Berru z klece, ale inkasovali pošesté. Gólový účet uzavřel David Krejčí, který se díky tomu udržel v elitní desítce ligových statistik.

Colorado – Boston 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Branky a asistence: 39. Landeskog, 52. Mitchell (Zadorov, Barrie) – 6. Miller (Chára, Connolly), 9. Hayes (Chára, Miller), 24. Randell (McQuaid), 30. Kelly (Spooner, Hayes), 36. Spooner (Hayes), 59. Krejčí (Hayes).
Střely na branku: Colorado 5-7-11=23, Boston 9-11-5=25. Přesilovky: 1/2 – 0/2. Diváci: 15.082.
Brankáři: Varlamov 14/19, Berra (od 35:32) 5/5 – Gustavsson 20/22.
Hvězdy utkání: Hayes, Spooner, Randell (všichni BOS).
Česká účast: – David Krejčí (17:42, +1, 1 střela, 1+0), David Pastrňák (17:13, -1, 0 střel, 0+0).

Anaheim – Arizona 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Branky a asistence: 4. Duclair (Hanzal), 10. Duclair (Domi, Hanzal), 13. Domi (Boedker, Michálek), 31. Duclair (Rieder, Hanzal).
Střely na branku: Anaheim 11-15-11=37, Arizona 10-7-12=29. Přesilovky: 0/3 – 1/6. Diváci: 15.172.
Brankáři: Chudobin 5/8, Andersen (od 12:53) 20/21 – Smith 37/37.
Hvězdy utkání: Duclair, Domi (oba ARI), Lindholm (ANA).
Česká účast: Jiří Sekáč (11:53, 0, 0 střel, 0+0) – Zbyněk Michálek (16:50, +1, 0 střel, 0+1), Martin Hanzal (17:54, +2, 0 střel, 0+3).