Jágr poděkoval za hlasy dvěma brankami. V neděli bodovali všichni Češi

Ať si Jaromír Jágr o své účasti v All-Star Game vtipkuje, jak chce, svými výkony na ledě ukazuje, že si ji plně zaslouží. Včera podal nejproduktivnější hráč Floridy další důkaz, když dvakrát překonal Devana Dubnyka v kleci Minnesoty. Víc gólů Panteři k devátému vítězství v řadě nepotřebovali, Al Montoya totiž pustil pouze jednu ze čtyřiceti střel, které na něho mířily.
Jágr otevřel skóre už po 27 sekundách, když zůstal na chvíli nehlídaný před brankovištěm hostů. Divochům naopak vyšel vstup do druhé třetiny, v čase 20:48 srovnával – také zblízka – Jason Zucker. Vyrovnaný stav poté vydržel až do 49. minuty, než se ze středního pásma rozjel k velkému sólu zakončenému střelou z mezikruží český útočník.
Devátou výhrou v řadě posunuli Panthers zase o kousek svůj klubový rekord. Jejich série je o to úctyhodnější, že v posledních pěti utkáních dopřáli soupeřům celkem pouze pětkrát gólovou radost. V tabulce Atlantické divize patří svěřencům Gerarda Gallanta první příčka s tříbodovým náskokem na Montreal, navíc mají zápas k dobru.

Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru

I v dalších nedělních zápasech si vylepšili statistiky všichni Češi, kteří nastoupili – shodně díky asistencím.
V přestřelce mezi NY Islanders a Dallasem, v níž padlo dohromady jedenáct branek, se hned tři hokejisté trefili dvakrát. Za vítězné Ostrovany Kyle Okposo s Calem Clutterbuckem, za Hvězdy Valerij Ničuškin. Příspěvky krajánků byly poněkud skromnějšího rázu. Hostující Radek Faksa v sedmé minutě potáhl útok, z něhož zakončil Vernon Fiddler, domácí Marek Židlický byl o pět minut později na počátku Leeovy přesilovkové akce.
Po vyrovnaném prvním dějství utekli Ostrované ve druhé části hry protivníkovi o tři branky, ale v závěru se ještě strachovali o výsledek. Za vítězství 6:5 děkují především Clutterbuckovi, který v sobotu proti Pittsburghu nedohrál kvůli zranění a včera strávil po Demersově hitu také nějaký čas v kabině, ale následně dokázal dvakrát rozvlnit síť, v 50. minutě po Cizikasově forčekingu dokonce v oslabení.
V Chicagu se podávalo méně pestré menu, domácím fanouškům to ale nemuselo vadit. Po závěrečném hvizdu tleskali Coreymu Crawfordovi, který svůj jubilejní třístý start v NHL okořenil shutoutem, letos už šestým. Hokejisté Ottawy ho nepřekonali z 26 pokusů.
Craigu Andersonovi na opačné straně se stejně vedlo pouze do poloviny zápasu, než na něho vyzrál Duncan Keith. Pojišťující gól vsítil ve 47. minutě Artemij Panarin, jenž dorazil střelu Michala Rozsívala.

Florida – Minnesota 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a asistence: 1. Jágr (Kulikov, Huberdeau), 49. Jágr (Pirri, Kulikov) – 21. Zucker (Koivu, Suter).
Střely na branku: Florida 8-10-11=29, Minnesota 10-18-12=40. Přesilovky: 0/5 – 0/4.
Brankáři: Montoya 39/40 – Dubnyk 27/29.
Hvězdy utkání: Jágr, Montoya, Kulikov (všichni FLA).
Česká účast: Jaromír Jágr (16:19, +2, 2 střely, 2+0).

NY Islanders – Dallas 6:5 (2:2, 3:0, 1:3)

Branky a asistence: 11. Lee (Okposo, Židlický), 19. Okposo (Nielsen, Hickey), 29. Okposo (Lee, Leddy), 36. Grabovskij (Strome, Nelson), 38. Clutterbuck (Hamonic, Leddy), 50. Clutterbuck (Cizikas) – 6. Fiddler (Faksa, Moen), 14. Sharp (Goligoski, Klingberg), 42. Ničuškin, 51. Ničuškin (Sceviour, Spezza), 59. Spezza (Sceviour, Goligoski).
Střely na branku: NY Islanders 14-20-10=44, Dallas 12-12-17=41. Přesilovky: 2/6 – 1/4.
Brankáři: Greiss 36/41 – Lehtonen 38/44.
Hvězdy utkání: Okposo, Clutterbuck (oba NYI), Ničuškin (DAL).
Česká účast: Marek Židlický (15:23, +1, 2 střely, 0+1) – Radek Faksa (8:05, 0, 4 střely, 0+1).

Chicago – Ottawa 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a asistence: 29. Keith (Toews, Desjardins), 47. Anisimov (Rozsíval, Kane), 60. Desjardins (Danault).
Střely na branku: Chicago 7-11-12=30, Ottawa 6-9-11=26. Přesilovky: 0/1 – 0/2.
Brankáři: Crawford 26/26 – Anderson 27/29.
Hvězdy utkání: Keith, Crawford (oba CHI), Karlsson (OTT).
Česká účast: Michal Rozsíval (17:44, +1, 1 střela, 0+1).

Anaheim – Winnipeg 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky a asistence: 6. Rakell, 10. Bieksa (Vatanen, Santorelli), 26. Perry (Rakell, Gibson), 39. Kesler (Stewart, Bieksa) – 27. Myers (Wheeler, Little).
Střely na branku: Anaheim 14-9-12=35, Winnipeg 8-7-5=20. Přesilovky: 2/2 – 0/4.
Brankáři: Gibson 19/20 – Hutchinson 31/35.
Hvězdy utkání: Holland, Komarov, Bernier (všichni TOR).