- Reklama -

Propaganda v NHL. Zadorov odsoudil válku, Ovečkin zklamal

- Reklama -

Obránce Calgary Nikita Zadorov přiznal, že spolu s několika krajany z NHL se snažil dát dohromady ruské hráče a vystoupit společně proti válce, která se vede na Ukrajině. Nakonec se to však nepodařilo.

Kanadská televize Sportsnet poukázala na rozhovor, který Zadorov vedl s ruským youtuberem s více než 10 milióny odběrateli. Tuto ambici měl podle něj iniciovat brankář Floridy Sergej Bobrovskij.

„Řekl, že potřebujeme držet spolu, že je to těžká situace a musíme se rozhodnout, co nyní uděláme. Začali jsme nabízet různá řešení…a navrhnul jsem, že by všichni ruští hráči měli vydat prohlášení,“ poznamenal Zadorov

Mezi hráči vládly obavy o ztrátě víz a to hlavně v Kanadě, která proti agresi vystupovala hlasitěji než USA. Nakonec se rozhodovali mezi stanoviskem, že jsou proti vojně, anebo stanoviskem, že politika do sportu nepatří. Nakonec k žádně shodě nedošlo, protože se nedokázali dohodnout.

- Reklama -

Zadorov se aspoň individuálně rozhodl vystoupit proti válce na sociální síti. Většina jeho krajanů však mlčela. Do složité situace se dostal kapitán Capitals Alex Ovečkin, který patřil v minulosti mezi největší podporovatele autokrata Vladimira Putina a stále má na sociální síti společnou fotku jako profilový obrázek.

„Je to jeho názor a není to moje starost. Je to jeho volba. Respektuju ho jako jednoho z nejlepších hokejistů historie. Jsme kolegové, ale na politických pohledech se neshodneme,“ dodal Zadorov.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -