Binnington doufá ve srovnání série. DeBoer připravuje taktiku, jak znovu eliminovat Bluesmany

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      13. 5. 2019 17:16     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Binnington doufá ve srovnání série. DeBoer připravuje taktiku, jak znovu eliminovat Bluesmany  

Fanda NHLFinále Západní konference mezi St. Louis a San Jose napíše svoji druhou kapitolu. V té první se radovali Žraloci, kteří do sítě Blues nastříleli šest gólů. Před druhým utkáním se chtějí hráči St. Louis zaměřit především na obrannou fázi hry.

Jordan Binnington zažil v prvním utkání svůj statisticky nejhorší zápas v kariéře. Dostal pět branek z 24 střel, což znamenalo 79,2% úspěšnost zákroků. „Nechali jsme ho v tom vykoupat. Měl pár skutečně klíčových zákroků v potřebný čas. Působí naprosto klidně, takže o něj nemáme strach,“ řekl o posledním zápase útočník Blues Patrick Maroon.

Hlavní trenér Craig Berube souzněl se svým svěřencem. „Myslím, že je klidný. Rychle na to zapomene a bude se soustředit na další zápas. Dělal to takhle celý rok, nenechá se rozhodit. Nikomu se ten zápas nepovedl, musíme jít dál, poučit se z chyb a napravit je,“ sdělil reportérům.

Samotný Binnington se nenechal vyvést z klidu. „Budu se prostě připravovat stejně jako po celý rok. Občas se holt věci nedaří tak, jak bychom chtěli. Musíte to zvládnout a pokračovat dopředu,“ burcuje mladý gólman spoluhráče.

Reakce na soupeře

Peter DeBoer šéfuje lavičce Sharks už čtyři roky. Je velmi úspěšným koučem v play-off. Dosud vedl svůj tým v devíti kolech, šestkrát slavil s Žraloky postup. Dvakrát byl ale poražený ve finále – v roce 2012 s New Jersey a v roce 2016 se San Jose. Jeho týmy průměrně vítězí ve vyřazovacích bojích v 57 % případů. Čtyřikrát koučoval v sedmém utkání a pokaždé zvítězil.

„Myslím, že je jedním z nejlepších trenérů v lize. Má respekt, jeho instrukce jsou jasné, z hráčů dokáže dostat maximum,“ pochválil svého kouče GM Sharks Doug Wilson.

Vyřazovací boje podle DeBoera neznamenají změnu pro hráče ve smyslu toho, že se hraje s větším nasazením. Mění se i práce trenéra. „V základní části stále někde lítáte. Asi tak z 90 % se snažíte reagovat na věci, které se dějí ve vašem týmu a jen tak z 10 % se zaměřujete na konkrétní věci, které chcete pokrýt u soupeře,“ vysvětluje hlavní kouč Žraloků.

„Je to zcela jiný druh koučinku a myslím, že všichni trenéři si jej užívají. Dva týdny se měříte pouze s jedním soupeřem, reagujete na jeho změny. O to větší máte radost, když vidíte dopad vašich kroků přímo na ledě. Ne, že by se tohle v základní části nedělo, ale play-off je zkrátka jiné,“ myslí si DeBoer.

Co vymyslí na St. Louis, aby opět zastavil jejich útočnou hrozbu?

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz