Bruins neuvažují o výměně Pastrňáka

Přidal  Martin Hrubý   do  , , , ,      16. 8. 2017 11:07    Komentář  

Činovníci Bostonu neuvažují o tom, že by příští sezónu odehráli bez Davida Pastrňáka. Generální manažer Bruins Don Sweeney sdělil, že o žádné výměně týkající se jednadvacetiletého útočníka neuvažuje.

„Pastrňáka nevyměníme,“ reagoval Sweeney na dotaz listu The Boston Globe a dal tak jasnou odpověď na spekulativní otázky, které se v posledních dnech vyrojily jako houby po dešti.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Například analytik z NHL Network Brian Lawton si myslí, že zvěsti o Pastrňákově výměně mohou být pravdivé. „Podle toho, co slýchám, bych ani nebyl překvapen,“ uvedl dvaapadesátiletý rodák z New Brunswicku na svém twitterovém účtu.

Nejproduktivnější český hokejista minulé sezóny se s vedením Bostonu dosud nedohodl na podmínkách nové smlouvy a stále zůstává chráněným volným hráčem. Nicméně zástupci obou stran dál usilovně pracují na tom, aby tento problém vyřešili ještě před otevřením přípravného kempu.

Embed from Getty Images

„Budeme pokračovat v jednáních. Pořád máme dost času,“ řekl Pastrňákův hráčský zástupce J.P. Barry. „David preferuje podpis dlouhodobého kontraktu s Bruins. Jednání mezi mnou a Donem Sweeneym byla velmi otevřená a obě strany chápou pozice druhé strany. Doufejme, že se budeme schopni v příštím měsíci dohodnout na celkové struktuře smlouvy, která bude vyhovovat oběma stranám.“

Rodák z Havířova má za sebou průlomový ročník, nasbíral v něm 70 bodů v 75 zápasech. Pastrňák byl jedním z 26 hráčů National Hockey League, kteří se v minulé sezóně dostali přes hranici 30 vstřelených branek (34).

„Jen čekám a všechno nechávám na svého agenta, aby s nimi komunikoval on,“ řekl Pastrňák. „Soustředím se na to, abych byl na další sezónu dobře připravený. Snažím se být v co nejlepší formě, nechci myslet na to, co se děje. Nechávám to být, nějak to dopadne.“

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.