- Reklama -

Chcete jej? Chicago ztratilo trpělivost s českým bekem

- Reklama -

Fanshop týmu
Blackhawks se pokouší zbavit českého obránce Jana Rutty. Zprávu přinesl Scott Powers z portálu The Athletic.
Osmadvacetiletý rodák z Písku zatěžuje rozpočet částkou 2,25 mil. dolarů.
Rutta se připojil k organizaci před ročníkem 2017/18 jako volný hráč a v tomto roce prodloužil s klubem spolupráci o další sezónu.Powers cituje zdroj, podle něhož jsou Jestřábi „ochotni akceptovat cokoliv“, aby plzeňského odchovance vyměnili jinam. V podobné situaci jako Čech se nachází i další bek Brandon Manning. Oba hokejisté momentálně působí ve třetím obranném páru a nepředvádí ideální výkony.
Vytrejdováním jednoho z nich si Chicago uvolní místo pro Connora Murphyho, jenž se má z marodky brzy vrátit do hry.

Rutta v aktuální sezóně odehrál 22 zápasů s bilancí dvou gólů a čtyř asistencí. V minulém ročníku pak naskočil do 57 duelů se ziskem dvaceti bodů (6+14). Před angažmá v Chicagu působil v české extralize.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -