Výsledky NHL z 20. dubna: Neuvirth pomohl Letcům vykřesat jiskřičku naděje. Florida srovnala krok s Islanders, Jágr v play off poprvé bodoval

První tři zápasy s Washingtonem prohrála Philadelphia 0:2, 1:4 a 1:6. Kouč Dave Hakstol se tak rozhodl v brankovišti pro změnu. Ve středečním klání v aréně Wells Fargo Center zůstal Steve Mason na střídačce a důvěru dostal Michal Neuvirth. Český gólman podal spolehlivý výkon, zneškodnil 31 z 32 střel a po zásluze byl vyhlášen první hvězdou utkání, ve kterém Flyers porazili Capitals 2:1 a snížil stav série na 1:3.
Do zápasu vstoupili lépe domácí a hned v 6. minutě propálil Braden Holtbyho Shayne Gostisbehere, který nekompromisní ránou od modré čáry potrestal vyloučení Taylora Chorneyho. Na začátku druhé třetiny poslal Letce do dvougólového trháku Andrew MacDonald. U obou branek asistoval Wayne Simmonds. Neuvirth držel čisté konto až do 43. minuty, kdy ho překonal T.J. Oshie. Víckrát už si ale Caps na rodáka z Ústí nad Labem nepřišli. Zápas poznamenalo zranění domácího centr Scotta Laughtona, který po nárazu na hrazení opustil hrací plochu na nosítkách a zamířil do nemocnice.
Legenda o Jaromíru Jágrovi je po včerejším duelu Floridy na ledě NY Islanders zase o jeden příběh bohatší. Kladenský odchovanec dosáhl jako pátý hokejista v historii play off NHL hranice 200 bodů. Poprvé v letošních bojích o Stanley Cup se Jágr zapsal do statistik, když v 36. minutě připravil střeleckou parketu pro Teddyho Purcella, jenž díky tomu zužitkoval přesilovou hru a poslal hosty do vedení 1:0. V čase 39:44 sice John Tavares vyrovnal, ale na trefu Alexe Petrovice z 50. minuty nenašli Ostrované žádnou odpověď. Série se tak vrací do Sunrise za stavu 2:2.
Aleš Hemský přispěl jedním gólem k výhře Dallasu 3:2 v Minnesotě. Stars se tak ujali vedení v sérii 3:1 a o svém postupu do druhého kola play off mohou rozhodnout v pátek na domácím ledě. První dvě branky hostů padly v přesilové hře. Nejprve se trefil do černého Hemský, když v čase 29:11 vyrovnal na 1:1. Hosté se ze svého úspěchu dlouho neradovali, za pouhých 63 vteřin vrátil vedení na hokejky Wild Charlie Coyle. Naštěstí se Stars rychle oklepali a ještě do přestávky otočili skóre ve svůj prospěch. Další nedisciplinovanost domácích hráčů krutě ztrestal Patrick Eaves, na kterého potom navázal Jason Spezza (1+1). Těsný náskok si Hvězdy pohlídaly až do konce utkání.
Stejným výsledkem zdolalo San Jose hokejisty Los Angeles a v sérii se tak ujalo vedení 3:1 na zápasy. Žraloci včera kousali pouze v přesilovkách, což jim ale pomohlo získat tříbrankové vedení, které v závěrečné třetině s velkou námahou uhájili. Jonthana Quicka překonali Brent Burns (1+1), Joe Pavelski a Patrick Marleau (1+1). Nakonec neúspěšnou stíhací jízdu Kings, kteří v poslední třetině přestříleli soupeře 12:5, odstartoval v 43. minutě Trevor Lewis. Asistenci zaznamenal Luke Schenn, tentýž hráč pak v čase 46:44 stanovil konečnou podobu výsledku.

Philadelphia – Washington 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) – stav série 1:3

Branky a asistence: 5:51 Shayne Gostisbehere (Claude Giroux, Wayne Simmonds), 23:51 Andrew MacDonald (Wayne Simmonds, Brayden Schenn) – 42:38 T.J. Oshie (Matt Niskanen, Karl Alzner).
Střely na branku: Philadelphia 12-9-4=25, Washington 10-9-13=32. Přesilovky: 1/2 – 0/2. Diváci: 19692.
Brankáři: M. Neuvirth 32/21 – B. Holtby 25/23.
Hvězdy utkání: Michal Neuvirth, Shayne Gostisbehere, Wayne Simmonds (všichni PHI).
Česká účast: Radko Gudas (20:27, 1 střela, 0+0), Jakub Voráček (16:23, 1 střela, 0+0) – .
NY Islanders – Florida 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) – stav série 2:2
Branky a asistence: 39:44 John Tavares (Ryan Pulock, Brock Nelson) – 35:18 Teddy Purcell (Jaromír Jágr, Aaron Ekblad), 49:25 Alex Petrovic (Derek MacKenzie, Garrett Wilson).
Střely na branku: NY Islanders 5-12-10=27, Florida 10-11-8=29. Přesilovky: 1/4 – 1/4. Diváci: 15795.
Brankáři: T. Greiss 29/27 – R. Luongo 27/26.
Hvězdy utkání: Alex Petrovic (FLA), Thomas Greiss (NYI), Teddy Purcell (FLA).
Česká účast: – Jaromír Jágr (18:55, 4 střely, 0+1), Jiří Hudler (12:30, 2 střely, 0+0), Jakub Kindl (0:00, 0+0).

Minnesota – Dallas 2:3 (0:0, 2:3, 0:0) – stav série 1:3

Branky a asistence: 25:01 Jason Pominville (Nino Niederreiter, Erik Haula), 30:14 Charlie Coyle (Jason Zucker) – 29:11 Aleš Hemský (Jason Demers, Kris Russell), 33:24 Patrick Eaves (Kris Russell, Jason Spezza), 38:51 Jason Spezza (Jason Demers, Jamie Benn).
Střely na branku: Minnesota 9-7-14=30, Dallas 10-10-2=22. Přesilovky: 0/3 – 2/2. Diváci: 19080.
Brankáři: D. Dubnyk 22/19 – A. Niemi 30/28.
Hvězdy utkání: Jason Spezza (DAL), Charlie Coyle, Jared Spurgeon (oba MIN).
Česká účast: – Aleš Hemský (12:21, 6 střel, 1+0), Radek Faksa (15:23, 1 střela, 0+0).

San Jose – Los Angeles 3:2 (0:0, 2:0, 1:2) – stav série 3:1

Branky a asistence: 22:09 Brent Burns (Joel Ward, Marc-Edouard Vlasic), 29:21 Joe Pavelski (Joe Thornton, Patrick Marleau), 41:40 Patrick Marleau (Logan Couture, Brent Burns) – 42:49 Trevor Lewis (Luke Schenn, Kris Versteeg), 46:44 Luke Schenn (Anže Kopitar, Marián Gáborík).
Střely na branku: San Jose 11-13-5=29, Los Angeles 8-8-12=28. Přesilovky: 3/4 – 0/2. Diváci: 17562.
Brankáři: M. Jones 28/26 – J. Quick 29/26.
Hvězdy utkání: Brent Burns, Martin Jones (oba SJS), Luke Schenn (LAK).
Česká účast: Tomáš Hertl (16:44, 2 střely, 0+0), Roman Polák (16:26, -1, 3 střely, 0+0) – .