Výsledky NHL z 23. dubna: Pittsburgh vyřadil Rangers, Chicago srovnalo stav, Anaheim má navrch

Po sobotě zná NHL už třetího účastníka dalšího kola play off. Hokejistům Pittsburghu stačilo pět zápasů, v tom postupovém zdolali NY Rangers 6:3. Klíčová byla druhá třetina, v níž Penguins čtyřikrát skórovali, přičemž dvakrát rozvlnil síť nováček Bryan Rust.
V úvodním dějství měli dvakrát navrch Jezdci, po Rustově brance z 26. minuty po Daleyho přihrávce šli poprvé do vedení Tučňáci. A dále ho navyšovali, soupeř v této části hry nepřekonal Matta Murrayho z jedenácti střel ani jednou. Hostům se to znovu podařilo až ve 46. minutě při přesilovce, ale na stíhací jízdu už neměli dost sil.
V předchozích dvou letech Rangers dvakrát dokázali otočit sérii z 1-3 na 4-3 (s Pittsburghem a Washingtonem), tentokrát se jim to nepovedlo. Na Tučňáky čeká v divizním finále vítěz duelu mezi Floridou a NY Islanders.
Vítězstvím domácího týmu v poměru 6:3 skončilo včera i další utkání, o postupový výsledek se ovšem nejednalo. Bluesmani totiž v Chicagu promarnili i druhý mečbol a série se vrací k zápasu pravdy do St. Louis, hraje se v pondělí. Rovněž Jestřábi uspěli díky vydařené druhé třetině. Z vyrovnané bilance vítězného týmu mírně vyčnívají výkony Mariána Hossy a Andrewa Ladda (oba 1+1).
O šest gólů Blackhawks se totiž podělilo šest různých mužů a bodovala víc než polovina hráčů v poli. Bylo to nutné, obhájci titulu vstupovali do prostřední části hry s dvoubrankovým mankem. Po ní už těsně vedli, ale jistotu jim dala až přesilovka z 57. minuty.
V sérii mezi Anaheimem a Nashvillem zatím vyhrávali pouze hosté, teprve včerejšek více odpovídal papírovým předpokladům. Kačeři před zraky vlastních fanoušků zvítězili 5:2 a ujímají se vedení 3-2 na zápasy. K výhře je nasměroval sváteční střelec Ryan Garbutt, který na konci druhé třetiny vybojoval kotouč u zadního hrazení a „pomohl si“ odrazem o Rinneho výstroj.
Kačery nemusela mrzet ani slabší produktivita při přesilovkách, uspěli pouze v jednom ze sedmi případů. Při třech soupeřových početních výhodách si naopak vylepšili svoji defenzivní bilanci na 95,5 procenta, což je druhý nejlepší výkon mezi účastníky letošního play off.

Pittsburgh – NY Rangers 6:3 (2:2, 4:0, 0:1) – konečný stav série 4:1

Branky a asistence: 10. Hagelin (Kessel, Bonino), 12. Kessel (Crosby, Letang), 26. Rust (Daley, Cullen), 30. Cullen (Rust, Kühnhackl), 37. Sheary (Crosby), 40. Rust (Malkin) – 2. Nash (Girardi, Skjei), 11. Moore (Fast, M. Staal), 46. Kreider (Diaz, Brassard).
Střely na branku: Pittsburgh 11-12-5=28, NY Rangers 14-11-16=41. Přesilovky: 1/2 – 1/3.
Brankáři: Murray 38/41 – Lundqvist 17/23, Raanta (od 40:00) 5/5.
Hvězdy utkání: Rust, Crosby, Cullen (všichni PIT).
Česká účast: –

Chicago – St. Louis 6:3 (1:3, 3:0, 2:0) – stav série 3:3

Branky a asistence: 4. Ladd (Krüger), 25. Anisimov (Hossa, Panarin), 33. van Riemsdyk (Toews, Pánik), 37. Weise (Panarin), 57. Shaw (Kane, Toews), 58. Hossa (Ladd) – 7. Upshall (Ott), 9. Pietrangelo (Brouwer, Stastny), 12. Tarasenko (Lehterä, Schwartz).
Střely na branku: Chicago 9-19-8=36, St. Louis 11-6-11=28. Přesilovky: 2/3 – 0/1.
Brankáři: Crawford 25/28 – Elliott 30/35.
Hvězdy utkání: Pánik, Weise, Ladd (všichni CHI).
Česká účast: –

Anaheim – Nashville 5:2 (0:0, 2:1, 3:1) – stav série 3:2

Branky a asistence: 35. Perron, 37. Garbutt (Getzlaf, Perron), 49. Vatanen (Silfverberg), 57. Fowler (Vatanen, Perry), 59. Kesler (Getzlaf, Zetterberg) – 35. Johansen (Wilson), 54. Salomäki (Weber, Ribeiro).
Střely na branku: Anaheim 12-8-12=32, Nashville 13-7-9=29. Přesilovky: 1/7 – 0/3.
Brankáři: Andersen 27/29 – Rinne 27/31.
Hvězdy utkání: Garbutt, Perron, Andersen (všichni ANA).