GM Columbusu: Dubois podepíše před startem kempu

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      20. 11. 2020 19:07     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem GM Columbusu: Dubois podepíše před startem kempu  

Pierre-Luc Dubois je chráněným volným hráčem a doposud neprodloužil svůj kontrakt s Columbusem. Dvaadvacetiletý Kanaďan pokračuje v licitování o své ceně s Blue Jackets, jejich finský GM Jarmo Kekalainen ale zůstává klidný.

Generální manažer celku z Ohia prohlásil, že si je 100% jistý, že forvard, kterému v loňské sezoně chyběl jediný kanadský bod k metě 50 bodů v základní části, podepíše novou smlouvu před začátkem předsezónního kempu.

„Jsem si na 100 % jistý, že se domluvíme před začátkem kempu. Vím, že chce hrát NHL. Takže jedinou možností, jak by to v nadcházejícím ročníku mohl splnit, je hrát u nás,“ sebevědomě ohlásil finský manažer.

Dubois je poslední z řady nechráněných volných hráčů Columbusu, jenž čeká na podpis nového kontraktu. Mladý Kanaďan byl první volbou (3. celkově) Columbusu v draftu 2016. Od té doby odehrál za Modro kabátníky 234 utkání a připsal si 158 bodů a vybudoval si velmi slušnou pozici.

„Byli jsme už dříve v podobné situaci, kdy si chráněný volný hráč dává na čas s podpisem smlouvy. Respektujeme to, mají na to plné právo. I přesto jsem si ale jistý, že se domluvíme ještě před začátkem kempu,“ potvrdil svá slova Kekalainen.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz