- Reklama -

Lundqvist si v příští sezóně nezahraje

- Reklama -

Gólman Henrik Lundqvist ve čtvrtek oznámil, že se mezi tři tyče Capitals v nadcházejícím ročníku nepostaví.

38letý Švéd uvedl ve videu na sociálních sítích, že se v minulých týdnech podrobil různým testům srdce. „Po spoustě diskuzí s lékaři po celé zemi a poté, co jsem tento týden dostal poslední výsledky, se bohužel tuto sezonu nebudu moci připojit k týmu. Stále je pro mě těžké to všechno přijmout a je to svým způsobem šok, abych byl upřímný,“ řekl vítěz Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře za rok 2012.

Lundqvist podepsal v říjnu s Washingtonem roční smlouvu na 1,5 milionu dolarů, poté co bylo zjevné, že Rangers budou spoléhat na výrazně mladší gólmany.

- Reklama -

V NHL působil Lundqvist dosud pouze v Rangers, v jejichž dresu odchytal 887 zápasů základní části a dalších 130 v play-off.

V historických statistikách NHL patří Lundqvistovi šesté místo v počtu výher (459). Do elitní desítky se řadí i v počtu zákroků, kde je sedmý (23 509).

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -